اطلاعیه ها

مناسبت روز

  • مناسبت روز

چندرسانه ای

نوع رسانه
12
جزئیات
0 0
183 بازدید
نوع رسانه
11
جزئیات
0 0
197 بازدید
نوع رسانه
10
جزئیات
0 0
189 بازدید

neshast khabari مرتضی تیموری، رييس جهاد دانشگاهي واحد صنعتي اصفهان از برگزاری ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان جهان در مهرماه امسال در اصفهان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی از اصفهان، شنبه ۱۴ مردادماه ، مرتضی تیموری رييس جهاد دانشگاهي واحد صنعتي اصفهان، در نشست خبری به مناسبت ۱۶ مرداد سالروز تاسیس جهاددانشگاهی با حضور خبرنگاران برگزار شد، گفت: مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان جهان با محوریت سازمان قرآنی دانشگاهیان جهاددانشگاهی کشور و با حضور نمایندگان ۶۰ کشور جهان برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: اولین دوره این مسابقات سال ۸۵ با حضور ۲۲ کشور جهان در اصفهان آغاز شد و اکنون ششمین دوره آن نیز در اصفهان برگزار خواهد شد که در صورت به نتیجه رسیدن بحث اقامت مهمانان خارجی این مسابقات در روزهای آینده ، مسابقات در نیمه دوم مهرماه برگزار خواهد شد.

تیموری با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی معراج که از سوی سازمان قرآنی دانشگاهیان جهاددانشگاهی، که اول و دوم شهریورماه در استان یزد برگزار می‌شود، بیان کرد : بیشترین شرکت کننده و بیشرین منتخب در مرحله اول برگزاری این دوره از مسابقات که به تازگی برگزار شد، مربوط به کارکنان و خانواده‌های پرسنل جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان بود.  

رييس جهاددانشگاهي واحد صنعتي اصفهان در ادامه از تاسیس شعبه استانی خبرگزاری علم و فرهنگ (سیناپرس) در واحد صنعتی اصفهان خبرداد و تصریح کرد: شعبه خبرگزاری سینا پرس اصفهان به مناسبت روز خبرنگار، فعالیت رسانه‌ای خود را به صورت تخصصی و با هداف پوشش اخبار و رویدادهای علمی و فرهنگی استان آغاز خواهد کرد

مرتضی تیموری افزود: کسب رتبه برتر توسط معاونت فرهنگی جهاددانشگاهي واحد صنعتی در بین معاونت‌های فرهنگی جهاددانشگاهي کشور، انتخاب کانون دانشجویی محیط زیست «یاران باران» با عنوان گروه برتر گردهمایی فعالان دانشجویی کشور که در خرم آباد برگزار شد، انتصاب مدیر فرهنگی معاونت فرهنگی این واحد به‌عنوان عضو دبیرخانه نظام برنامه‌ریزی علمی فرهنگی توسعه پایدار استان، انتشار ۳۳ عنوان کتاب جدید و ۹ عنوان کتاب تجدید چاپ، از جمله فعالیت‌ها و موفقیت‌های فرهنگی شاخص واحد صنعتی اصفهان در سال ۹۵ است.

رييس جهاددانشگاهي واحد صنعتي اصفهان با اشاره به بیانات و دغدغه های مقام معظم رهبری مبنی بر نظارت هرچه بیشتر برکتاب‌های آموزش زبان انگلیسی در کشور، بیان داشت: مجموعه جهاددانشگاهی تهیه کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی به‌صورت بومی شده با عنوان کتاب «هشت» و به تمسک از امام رضا(ع) را در دستور کار قراد داده که این واحد نیز در بخش تهیه کتاب راهنمای مدرس، تهیه بانک سئوالات تعیین سطح، میان ترم و پایان ترم و کتاب کمک آموزشی در این پروژه همکاری می نماید.

وی با بیان فعالیت های پژوهشی این واحد در چهار حوزه برق، ژئوشیمی، کشاورزی و مهندسی شیمی گفت: در سال گذشته ۸ پروژه فنی مهندسی را به اتمام رسانده‌ایم و ۸ پروژه جدید را نیز آغاز کرده‌ایم که اکنون بخشی از آن‌ها در دست اجراست.

تیموری با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان آموزش‌های تخصصی و فوق تخصصی را نیز برگزار می‌کند، خاطرنشان کرد: اکنون ۱۸ واحد جهاددانشگاهي سراسر کشور از آموزش‌های الکترونیک این واحد بهره‌مند می‌شوند و این یک دستاورد و موفقیت بزرگ برای استان اصفهان است.

رییس جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان با اشاره به اجرای پروژه پژوهشی طراحی و استقرار مدیریت نظام دانش در شهرداری اصفهان، گفت: واحد صنعتی اصفهان، سال گذشته پروژه‌ای با عنوان مطالعات تاثیرات فرهنگی و اجتماعی بازارهای روز کوثر را با همکاری شهرداری اصفهان انجام داد که این مهم در جهت کمک به توسعه این بازارها انجام شد.

وی خبر از انتشار۲۴ مقاله علمی، پژوهشی، ISI داد و گفت: دستگاه اندازه‌گیری دقت و پراکندگی شلیک گلوله برای اولین بار به‌صورت الکترونیکی توسط پژوهشگران این واحد ساخته شده است که در سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی از این دستاورد مهم رونمایی خواهد شد.

مرتضی تیموری رییس جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان با اشاره به بحران جهانی آب، در پایان گفت: کمیته آب جهاد دانشگاهي از سه سال پيش تشکیل شده و فعالیت خود را آغاز کرده که جهاد صنعتی اصفهان، وظیفه مطالعه بر روی آب‌های ژرف زیرزمینی را در این کمیته برعهده گرفته است.