اطلاعیه ها

مناسبت روز

  • مناسبت روز

چندرسانه ای

نوع رسانه
12
جزئیات
0 0
442 بازدید
نوع رسانه
11
جزئیات
0 0
472 بازدید
نوع رسانه
10
جزئیات
0 0
450 بازدید

آموزش تری دی مکس

جزئیات
توسط مدیر سایت 7 ماه قبل
در فیلم ها
0 0
644 بازدید

پورمدنی2طی حکمی از سوی مهندس مرتضی تیموری رئیس جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، مهندس ابوذر پور مدنی به مدت دو سال در پست معاونت پژوهشی واحد صنعتی اصفهان ابقا شد.

به گزارش روابط عمومی واحد صنعتی اصفهان،در این حکم آمده است :

برادر گرامي جناب آقاي مهندس ابوذر پورمدني

با سلام

احتراماً، با عنايت به موافقت رئيس محترم جهاددانشگاهي و ضمن تشكر از فعاليت‏ها و اقدامات شايسته‏ي جنابعالي و پيرو ابلاغ مسئوليت قبلي به شماره‏ي 1281/54/95/ص مورخ 24/7/1395 به مدت دو سال ديگر به عنوان «معاون پژوهشي» واحد منصوب مي‏شويد.

با عنايت به تجارب موفق، تعهد و شايستگي‏هاي علمي و اجرايي ، اطمينان دارم با توكل بر خداوند متعال و با همدلي و همكاري ساير معاونين و نيز همراهي مديران و همكاران حوزه‌ي پژوهشي و با برنامه‏ريزي مطلوب و پيگيري مستمر امور، شاهد ارتقاء بيش از پيش فعاليت‏هاي پژوهشي واحد در چارچوب اسناد بالادستي به ويژه برنامه‏هاي توسعه‏اي جهاددانشگاهي خواهيم بود.

 

هویت دانشجو1توسط گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی معاونت فرهنگی واحد با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی استان اصفهان، 25 آذرماه نشست تخصصی "بررسی هویت فرهنگی دانشجویان" با حضور معاونین و مدیران فرهنگی واحد و موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی استان اصفهان و جمعی از دانشجویان و اساتید این موسسه در محل سالن اجتماعات موسسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، دکتر سعید شریفی، دکترای مدیریت و برنامه ریزی و عضو هیات علمی دانشگاه، چیستی هویت، هویت فرهنگی، شاخص ها و مولفه های هویت فرهنگی- دانشجویی را مورد برسی قرار داد.

وی، از هویت به عنوان مختصات ویژه فرد و جامعه و متمایز کننده او از دیگران نام برد و گفت: با وجود "غیریت هویت معنی پیدا می کند زیرا اگر چیزی دارای "دگری" نباشد هویت مفهوم پیدا نمی کند.

ایشان، با بیان این مطلب که هویت یکی از پر مناقشه ترین مباحث است تصریح کرد: بحث هویت و این بحث که من کیستم در طول تاریخ بوده است و فلاسفه ی یونانی در مورد همانستی و هویت بحث کرده اند و حضرت علی (ع) می فرمایند خدا رحمت کند کسی را که بداند از کجا آمده است، در کجا مقیم است و به کجا خواهد رفت.

این مدرس دانشگاه، از کلان فرهنگ های اسلامی، ایرانی و غربی به عنوان منابع هویت فرهنگی نام برد و تاکید کرد: تفاوت در منابع هویت فرهنگی باعث ایجاد مناقشه در موضوع هویت فرهنگی شده است.

دکتر شریفی گفت: هویت دو قسمت بنیادین و سطحی دارد و البته مناقشات همیشه در قسمت سطحی هویت بوده است، چون قسمت بنیادین هویت از فطرت انسان ها استخراج شده است که جای مناقشه ای ندارد.

گفتنی است در این کارگاه، هویت فرهنگی دانشجویان و شاخصه ها و مولفه های آن و دیدگاه های حاضرین در مورد هویت فرهنگی دانشجویی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

قشم1اردوی 4 روزه فرهنگی- تفریحی جزیره زیبای قشم با حضور خانواده تعدادی از همکاران جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان 20 آذر ماه به مدت 4 روز توسط فوق برنامه معاونت فرهنگی واحد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، قشم، جزیره عجایب هفتگانه ی ایران، زیباترین و منحصر به فرد ترین پدیده های طبیعی را در خودش جای داده است. جنگل های حرا یکی از همین دیدنی ها است که در لیست عجایب هفت گانه قشم قرار گرفته است. این جنگل که به طلای سبز قشم هم معروف است، زیست گاه درختانی است که در آب ریشه دارند. جنگل دریایى حرا در قشم شرایطى ویژه و بس مناسب براى آشیانه‌سازى و تغذیه میلیون‌ها پرنده فراهم آورده است. برخى از پرندگان زیبا همچون پلیکان پا خاکسترى، باکلان، حواصیل خاکسترى، اگرت کوچک، اگرت ساحلى، اگرت سفید، حواصیل شب، حواصیل هندى، کفچه نوک، فلامینگو، عقاب ماهیگیر، کرکس، جیرفتى، هوبره، سلیم خرچنگ‌خوار، صدف‌خوار، دیدومک، تله نوک پهن، کاکایى سر سیاه، کاکایى پشت سیاه، پرستو دریایى دودى، پرستو دریایى کاکلى کوچک، پرستو دریایى معمولى، پرستو دریایى کاکلى، سبز قباى هندى، زنبور خانگى کوچک، دم جنبانک ابلق، دم جنبانک کله زرد، میوه‌خور، بلبل خرما، سنگ چشم کله سرخ، سوسک چیفچاف، سوسک جنبان، سوک سرسیاه، طرقه بنفش، طرقه کوهى، چکچک بیابانى، شهدخور، زرد پر مزرعه، سهره خاکی، در این جزیره دیدینی زیست می کنند.

پارک زیبای زیتون که در ساحل جزیره قشم قرار دارد، تن خسته مسافران را شست و شو می دهد و هیجان سفر را دو چندان می کند. مشاهده دریای زیبای خلیج فارس از سواحل قشم و قدم زدن در ساحل از لحظات خاطره انگیز سفر به شمار می رود.

جزیره هنگام یکی از دیدنی ترین جزایر خلیج فارس است. این جزیره در ایام خاصی از سال میزبان دلفین های زیبا و تماشایی می شود. چهره بومی جزیره هنگام و پر رنگ بودن سنت ها در آن از جمله جاذبه های این جزیره محسوب می شود.

شنای دولفین ها و لاک پشت ها و پرواز پرندگان دریایی عظمت خلقت را به نمایش گذاشته بود.

ساحل نقره ای که در گوشه جزیره چشمک زنان خوش آمد می گفت و صدف های زیبایی که مردم منطقه با ذوق و سلیقه به صنایع دستی تبدیل کرده بودند، همگی نمایش قدرت خالق هستی بخش را واگویه می کردند.

همکاران واحد صنعتی اصفهان طی دو روز اقامت در جزیره زیبای قشم از جزیره هنگام، شنای دولفین ها، بازارچه های محلی، آکواریوم طبیعی ماهی، باغ کروکودیل ها، پارک زیتون، سواحل نقره ای، جنگل های حرا و پرنده های دریایی بازدید نمودند.

حضور همکاران و خانواده ی ایشان، باعث ایجاد فضای صمیمی، همدلی، شور و نشاط و گویای نیاز به گردشگری از نوع دورهمی بود و انس و الفت بین همکاران را مضاعف کرد.


بهنگامتوسط گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی معاونت فرهنگی واحد 20 آذر ماه، با حضور تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، دومین جلسه از سلسله کارگاه های ازدواج بهنگام و پایدار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، دکتر دشتی، از کسب آمادگی های لازم، آشنایی، دوران نامزدی و دوران ازدواج تا بچه دار شدن، به عنوان مراحل 4 گانه ازدواج نام برد و گفت: زمان آشنایی نباید کمتر از 3 ماه باشد زیرا در کمتر از این مدت، انسان ها نمی توانند یکدیگر را خوب بشناسند و شناخت خلق و خوها در کمتر از 3 ماه اصلاً امکان پذیر نیست. البته این مدت نباید از 6 ماه هم بیشتر شود چون تجربه نشان داده در غیر این صورت در مسیر ازدواج مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

این استاد روانشناسی، اهمیت صحبت های دوران آشنایی را مورد توجه قرار داد و افزود: در این گفتگو ها حتما باید در مورد توصیف خود از نگاه خود و دیگران ، موقعیت های ایجاد کننده هیجان ها و واکنش ها ، اهداف رشد و پیشرفت، ارزش ها و تقیدات دینی و اعتقادی، وضعیت خانواده ، وضعیت دوستان و نزدیکان صحبت شود.

دکتر دشتی با بیان این مطلب که داشتن آمادگی های زیستی، روانی (در ابعاد شناختی، بلوغ عاطفی و رفتاری) ، اجتماعی و معنوی برای ازدواج ضروری است تصریح کرد: در آمادگی های زیستی دو طرف باید از لحاظ سنی، جنسی و سلامتی جسمی آمادگی داشته باشند و سن تقویمی و شناسنامه ای ملاک عمل نیست بلکه باید دختر و پسر به بلوغ عقلانی و عاطفی رسیده باشند.


قجاوند1توسط گروه نیاز سنجی ومطالعات فرهنگی وامورفرهنگی مراکز آموزشی واحد،24 آذر ماه اولین جلسه از کارگاه تربیت فرزندان در محل مرکز آموزش شماره2 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، مدیر گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد دراولین جلسه ازکارگاه تربیت کودک که با حضور تعدادی از والدین فراگیران مراکزآموزشی واحد برگزار شد، دانش افزایی، ترسیم هدف، برنامه ریزی، آماده سازی امکانات ، هشیاری و نظارت را از جمله وظایف والدین در برابر فرزندان بر شمرد.

 

غلامرضا قجاوند افزود: تربیت فرزندان به خصوص در سنین کودکی اهمیت ویژه ای دارد. در این سنین والدین اولین و در دسترس ترین الگوی عملی کودک هستند و بیشتر از گفتار، رفتار آن ها، برای کودک الگوست. والدین باید بستر تربیت صحیح کودک را فراهم سازند تا او ضمن حرف شنوی از والدین ، مستقل، خلاق و با اعتماد به نفس پرورش یابد.تربیت فرزند، به معنای فراهم آوردن مقدمات لازم برای به فعلیت رسیدن قوای او در راه تقرّب به خداوند است. این عمل، نیازمند آگاهی و تمرین عملی است. اگر پدر و مادر در جهت انتقال عقاید صحیح و ایجاد رفتار درست در فرزند خود کوشا باشند، خیر او را فراهم کرده ‏اند و خداوند بر آنان رحمت خواهد نمود. درباره عقیده صحیح و انتقال آن به فرزندان، تکلیف بزرگی بر عهده والدین گذاشته شده است، زیرا تأثیر عقایدی که در خانواده رواج دارد و به فرزند القاء می‏ شود، در آینده او غیر قابل انکار است.

 

این فعال حوزه فرهنگی- اجتماعی، خاطر نشان کرد: کودک انسان همانند گل است همانگونه که گل برای سالم و با نشاط بودن نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد کودک انسان نیز برای سالم و بانشاط بودن نیاز به محیطی غنی و ارضاکننده دارد با این تفاوت که برای گل, داشتن محیط سالم و رفع نیازهای زیستی مثل آب, نور و دمای مناسب به معنی رفع تمام نیازهاست اما برای انسان علاوه بر رفع نیازهای فیزیولوژیک و زیستی , توجه به نیازهای روانی و ارتباطات اجتماعی نیز شرط لازم برای رشد شناخته می‌شود و این والدین هستند که به فرزندانشان عشق می‌ورزند, از او مراقبت می کنند, به وی توجه می کنند و در تربیت او نقش اساسی دارند ایشان اهمیت سنین کودکی در بحث های تربیتی و جامعه پذیری را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد با توجه به این که هفت سال اول هفت سال شکل گیری است شخصیت فردی و اجتماعی کودک در این هفت سال اول شکل میگیرد و از این لحاظ هفت سال بسیار با اهمیت است.

 

وی، درادامه این کارگاه به بیان وتبیین اصول حاکم برتربیت فرزند پرداخت.