اطلاعیه ها

مناسبت روز

  • مناسبت روز

چندرسانه ای

نوع رسانه
12
جزئیات
0 0
305 بازدید
نوع رسانه
11
جزئیات
0 0
337 بازدید
نوع رسانه
10
جزئیات
0 0
316 بازدید

خبرمسئول سازمان دانشجویان شعبه صنعتی اصفهان به همراه دبیر و اعضاء شورای مرکزی کانون دوست داران محیط زیست(یاران باران) واحد صنعتی اصفهان در چهارمین گردهمائی باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی در شهر بابلسر شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان و به نقل از خبرگزاری ایسنا مازندران، چهارمین گردهمایی باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی در دانشگاه مازندران با حضور علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور، عسگری مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آقایی مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و کاظمی رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور در دانشگاه مازندران آغاز به کار کرد.

در این گردهمایی که با محورهای مدیریت پسماند و آب برگزار می شود، برنامه پاکسازی ساحل از سوی دانشجویان، برگزاری کارگاه‌هایی چون روش‌شناسی فعالیت در تشکل‌های دانشجویی، مدیریت پسماند، آب و اکوتوریسم در دستور کار قرار دارد.

این گردهمایی طی روز های24 و 25 مهرماه، از سوی سازمان دانشجویان و جهاد دانشگاهی مازندران به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار می شود. در چهارمین گردهمایی گروه‌های دانشجویی حامی محیط زیست و منابع طبیعی، مدعوین باشگاه «منطقه یک» متشکل از گروه‌های دانشجویی از استان‌های خراسان رضوی، جنوبی، شمالی و استان سمنان. «منطقه دو» متشکل از گروه‌های دانشجویی از استان‌های تهران، قم، مرکزی، قزوین، البرز، «منطقه سه» متشکل از گروه‌های دانشجویی از استان‌های گیلان، گلستان و مازندران، «منطقه چهار» متشکل از گروه‌های دانشجویی از استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و زنجان، «منطقه پنج»، متشکل از گروه‌های دانشجویی از استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، کهکلویه و بویراحمد، «منطقه شش» متشکل از گروه‌های دانشجویی از استان‌های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، «منطقه هفت» متشکل از گروه‌های دانشجویی از استان‌های کردستان، همدان، کرمانشاه، ایلام و لرستان و «منطقه هشت» متشکل از گروه‌های دانشجویی از استان‌های اصفهان، یزد، چهار محال و بختیاری، می باشند.

 

مناظره خبرتيم دانشجوئي "راه سبز اميد" از واحد صنعتي اصفهان با كسب رتبه‏ ي دوم در هفتمين دوره‏ ي مسابقات مناظره‏ ي دانشجوئي غرب كشور، به مرحله‏ ي كشوري اين مسابقات راه يافت.

به گزارش روابط عمومي واحد صنعتي اصفهان، 21 لغايت 24 مسابقات منطقه‏ اي مناظره‏ ي دانشجوئي استان‏ هاي غرب كشور به ميزباني جهاددانشگاهي واحد چهارمحال‏ وبختياري در دانشگاه شهركرد با رقابت 16 تیم از 9 استان کشور،  به كار خود پايان داد.

در اين دوره از مسابقات تيم دانشجوئي "راه سبز اميد" از واحد صنعتي اصفهان، توانست رتبه‏ ي دوم اين دوره از مسابقات را كسب و به مرحله‏ ي كشوري مسابقات مناظره ‏ي دانشجوئي راه يابد.

پرورش استعداد2

21 مهرماه دومین جلسه از کارگاه پرورش استعداد و خلاقیت توسط گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، در این جلسه که جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان حضور داشتند، مدیر موسسه ی پرورش استعدادهای خلاق اصفهان ضمن تبیین مفهوم آموزش و پرورش، خلاقیت را امری درونی است و لذا خلاقیت قابل آموزش دادن نیست و باید پرورش پیدا کند زیرا پرورش درونی و آموزش بیرونی است زیرا در پرورش، بسترسازی لازم صورت می گیرد تا خلاقیت ها بروز کند.

منصور شیروانی با اشاره به این که استعداد یعنی جایی که سرعت، دقت و دریافت اطلاعات در آن بیشتر است تاکید کرد که استعداد هر فرد باید به مرحله خلاقیت و تولید برسد تا ارزشمند شود.

وی انسان را محصول تعریف خودش، اطرافیان و جامعه از خود دانست و تعریف خود انسان از خود را مهم تر از بقیه ارزیابی کرد و به اهمیت پاسخ این سوال که "من کیستم؟" پرداخت و تغییر تعریف از خود را لازمه ی بروز استعداد دانست.

در بخش دیگر این کارگاه نقش داشته ها، نداشته ها، ضعف ها و توانمندی ها در بروز خلاقیت مورد بررسی قرار گرفت.

پاسخ به سوالات شرکت کنندگان، بخش پایانی این کارگاه بود.

 

کتاب قجاوندکتاب "مهارت های اجتماعی و ارتباطی" به عنوان کتاب مورد استفاده مرکز آموزش تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی کشور توسط معاونت آموزشی جهاددانشگاهی به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، این کتاب که توسط غلامرضا قجاوند، مدیر گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد تالیف شده، به سفارش معاونت پژوهشی واحد و حق چاپ آن به مرکز آموزش تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی کشور واگذار شده است.

در بخش اول این کتاب، "مهارت های اجتماعی" شامل مقدمه، تاریخچه روابط انسانی، تعریف اجتماعی شدن و مهارت های زندگی، مهارت های ده گانه زندگی، کاربرد و فواید مهارت های زندگی و مهارت های اجتماعی، انواع مهارت های اجتماعی، ارتباط کلامی و غیرکلامی، پاداش و تقویت، گوش دادن و بخش دوم "ارتباطات و مهارت های ارتباطی" شامل معنی ارتباط، مفهوم مهارت های ارتباط، ارتباط کلامی، انواع ارتباط غیرکلامی، گوش دادن فعال، هفت گام موثر در ارتباط، معنی NLP ، انواع شخصیت و نقش آنها در ارتباط ، سبک های ارتباطی، مورد بررسی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است این کتاب در 117 صفحه و شمارگان 1000 نسخه چاپ شده است.

 

 20صفه مهر ماه توسط کانون دوستداران محیط زیست (یاران باران) معاونت فرهنگی واحد صنعتی اصفهان، اردوی یک روزه ی پارک صفه اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، 40 نفر از دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی اصفهان، برنامه ی پیاده روی و کوه پیمائی در پارک مصفا و زیبای صفه را برگزار و از جاذبه های این کوه دیدنی استفاده کردند .

این دانشجویان سپس از باغ وحش صفه نیز بازدید کردند.

لازم به ذکر است کوه صفه نام کوهی است از سلسله جبال زاگرس در منتهی الیه جنوب جغرافیایی اصفهان که از شمال به جاده کمربندی، از غرب به کوه های تخت رستم و دره خان، از شرق به شهرک ها و مجتمع های مسکونی و از جنوب به اراضی باز و خط آهن محدود می شود.

باغ وحش صفه نیز در محوطه مرکزی مجموعه کوهستانی صفه و با مساحت 50 هزار متر مربع ایجاد شده و گونه های متفاوت حیات وحش از حیوانات گوشت خوار و علف خوار وحشی و اهلی از قبیل گوزن، آهو، قوچ و میش وحشی، شتر، اسب، شیر، خرس، گرگ، روباه، سگ هاسکی و چندین گونه حیوانی وحشی دیگر از خزندگان، پرندگان وحشی، آبزیان و جوندگان، قابل بازدید علاقمندان به حیات وحش می باشد.