اطلاعیه ها

مناسبت روز

  • مناسبت روز

چندرسانه ای

نوع رسانه
12
جزئیات
0 0
442 بازدید
نوع رسانه
11
جزئیات
0 0
472 بازدید
نوع رسانه
10
جزئیات
0 0
450 بازدید

آموزش تری دی مکس

جزئیات
توسط مدیر سایت 7 ماه قبل
در فیلم ها
0 0
643 بازدید

مقدسهبه مناسبت ایام ماه محرم، به منظور آشنایی جهادگران واحد صنعتی اصفهان با مفاهیم و مضامین زیارت ناحیه مقدسه، جلسه "شرح زیارت ناحیه مقدسه" 9 مهر ماه97 در معاونت فرهنگی واحد برگزارشد.

 

به گزارش روابط عمومی واحد صنعتی اصفهان، مدیر گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد با بیان این مطلب که زیارت ناحیه مقدسه با سلام آغاز می شود، افزود: سلام شاه کلید ارتباط و تعاملات اجتماعی است. وی به ذکر اخلاق و سنت پیامبر اکرم در مورد پیش قدم شدن در سلام کردن حتی به کودکان پرداخت.

 

غلامرضا قجاوند، شاکله و چهارچوب زیارت ناحیه مقدسه را به قسمت های سلام (سلام بر 23 پیامبر، سلام بر اصحاب کساء، سلام خاص بر حضرت اباعبدا... الحسین و سلام بر حسینیان و اصحاب حسین)، دلدادگی به امام، ذکر اوصاف و ویژگی ها و سیرت حسینی (در دسته بندی های اجتماعی، اطاعت از پیامبر و امامان و عبودیت)، بیان علت نهضت و زمینه های قیام، توصیف صحنه کربلا به شکل یک مرثیه جانسوز، ذکر مصیبت های اهل بیت بعد از روز عاشورا و اسارت، بازتاب جنایت های انجام شده، بازتاب مصیبت و مرثیه سرایی ملائک و فرشتگان، نیایش و دعا تقسیم بندی کرد و با ذکر عبارت ها و مفاهیم موجود در زیارت ناحیه مقدسه به تشریح این چهارچوب ها پرداخت.