اطلاعیه ها

مناسبت روز

  • مناسبت روز

چندرسانه ای

نوع رسانه
12
جزئیات
0 0
442 بازدید
نوع رسانه
11
جزئیات
0 0
472 بازدید
نوع رسانه
10
جزئیات
0 0
450 بازدید

 تیموری1رئیس جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در در گردهمائی مدیران جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان که 24 آذر ماه به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد تصریح کرد :

مطالعه‏ ي آگاهانه‏ و برنامه‏ ريزي هوشمند در مواجه با مسائل و مشکلات به قصد رفع پيچيدگی و ارائه‏ ي راه‏ حل را از جمله تعاريف پژوهش عنوان کرد و با بیان این مطلب که در تمام حوزه‏ هاي جهاددانشگاهی نياز به پژوهش داريم، تصریح کرد: در حوزه ‏هاي آموزشي، فرهنگی و حتی پشتیبانی نيز بايد پژوهش‏ اتفاق بيافتد.

به گزارش روابط عمومی واحد صنعتی اصفهان مهندس مرتضی تیموری گفت: در حوزه معاونت پژوهشی واحد یک چشم انداز منسجم تدوین و اجرائی شده، همچنین معاونت آموزشي چشم‏انداز بلندی را با هماهنگی لازم بین مراكز آموزشي تهيه كرده و بقيه‏ي حوزه‏ها نيز بايد به اين سمت حركت كنند.

مهندس مرتضی تیموری افزود: تهیه یک چشم انداز منسجم در کل واحد، يك ضرورت بود و اين ضرورت بایستی مستمر باشد. وقتي چشم‏ انداز واحد در حوزه پژوهشی قطب شدن در حوزه آب مطرح مي‏شود بايد چنين كاري در سایرحوزه‏ ها انجام شود و بدین معني است که حوزه‏ هاي 4گانه‏ ي جهاددانشگاهی واحد باید در راستاي يك چشم انداز واحد حركت كنند كه البته كار سختي است.

وی خاطر نشان کرد: انجام اين حجم فعاليت علمي، پژوهشی و دانش بنيان برای جهاددانشگاهي اعتبار و برند علمي لازم را ایجاد می کند و بايد این اعتبار و برند علمی را حفظ و ارتقاء داد.

مهندس تیموری تاکید کرد: ما باید ارتباطمان را با بدنه ‏ي جامعه، از طریق حوزه‏ ي آموزشي ایجاد کنیم ، آن هم ارتباطي سودمند براي جامعه‏ و ارتباط با اساتيد و دانشجويان را از طریق حوزه‏ ي فرهنگي حفظ کنیم. تمام اين امور برند رفيع، موفق و پابرجا از جهاددانشگاهي در چشم تمام مخاطبين مي ‏سازد، لذا همه‏ ي اينها در كنار هم مي ‏تواند ما را در راهي كه در پيش داريم موفق كند و اين موفقيت‏ ها بسیار لذت‏ بخش و روحیه بخش است.

وی، مطالعه‏ ي آگاهانه‏ و برنامه‏ ريزي هوشمند در مواجه با مسائل و مشکلات به قصد رفع پيچيدگی و ارائه‏ ي راه‏ حل را از جمله تعاريف پژوهش عنوان کرد و با بیان این مطلب که در تمام حوزه‏ هاي جهاددانشگاهی نياز به پژوهش داريم، تصریح کرد: در حوزه ‏هاي آموزشي، فرهنگی و حتی پشتیبانی نيز بايد پژوهش‏ اتفاق بيافتد.

وی، انجام كارهاي بديع، نووخلاقانه و حرکت به سوی بازارهاي جديد و تكنولوژي روز را از جمله راه‏حل جديد براي مسائل جامعه بر شمرد و افزود: در حوزه‏هاي پشتيباني بيشتر از همه جا نياز به پژوهش داريم. بحث نيروي انساني و دست یابی به منابع مالي در اين بازار پررقابت و مشكلات اقتصادي و معيشتي امروزي، به برنامه‏هاي دقيق و هوشمندانه نیازدارد كه در این برنامه باید همه ذي‏نفعان خود از جمله شركا و كارفرمايان نیز از اين تعامل راضي بوده و نفع ببرند.


حاجیلری1مدیر کل راهبری و پژوهش معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی در گردهمائی مدیران جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان که 24 آذر ماه به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد تصریح کرد: در واحد صنعتي اصفهان به منابع انساني خیلی اهميت داده می شود و در گزارش ها و پیگیری های رئیس واحد منابع انساني و كمك به همكاران در اولويت است و ارزش اين كار را خوب متوجه هستند و اين از دارائي‏ هاي مهم واحد صنعتي اصفهان بوده و خوشبختانه مديريت واحد اين موضوع را مورد توجه قرار داده است.

دکتر حاجیلری افزود : کار پژوهش کار خرد ورزانه و فداکارنه است و باید ببینیم دیگران را چگونه می توانیم با خرد ورزی و عقلانیت و به کارگیری از ابزارهاي علمي كمك بکنیم. خدمت خردمندانه معمولاً خدمت سخت‏ تر است و از جايگاه برتري هم برخوردار است به همین دلیل در روايت ديني نيز جايگاه عالم و دانشمند را بسیار برجسته و برتر دیده شده و همیشه جامعه‏ اي توسعه یافته است که عالم و دانشمندش بر صدر بنشيند و اگر اين اتفاق افتاد جامعه به سمت یک توسعه عمیق و ماندگار حرکت خواهد کرد ولی اگر خردمندان و عالمان در جایگاه خودشان نباشند آن جامعه نمی تواند پیشرفت عمیقی داشته باشد. بنابراین هفته پژوهش فرصتی است که بتوانیم خرد ورزان و عالمان خودمان را در صدر بنشانیم.

وی افزود: مجموعه واحد صنعتی اصفهان خیلی عالمانه و خردمندانه در حال دنبال کردن برنامه ها هستند و این سابقه گذشته خیلی عمیقی هم داشته به ویژه، در دفاع دانش بنیان دوران دفاع مقدس، جزء واحدهای پیشتاز بوده و طرح های ارزشمندی را در آن دوران انجام داده و البته فراز و نشیب هایی هم داشته که طبیعی است و بالاخره حیات هر سیستمی فراز و فرودهایی دارد، ولی این حرکت ها با مدیریت خردمندانه به ویژه در دوره جدید در حال توسعه بوده است.

دکتر حاجیلری با بیان این مطلب که مهم‏ترين سرمايه و دارائي جهاددانشگاهي منابع انساني است و سرمايه‏ ي سخت‏ افزاري‏مان خيلي ضعيف است، خاطر نشان کرد: اما به نظر مي‏ رسد امکانات سخت‏ افزاري در اولويت چندم و منابع انساني در اولويت اول است.

وی افزود: در واحد صنعتي اصفهان به منابع انساني خیلی اهميت داده می شود و در گزارش ها و پیگیری های رئیس واحد منابع انساني و كمك به همكاران در اولويت است و ارزش اين كار را خوب متوجه هستند و اين از دارائي‏ هاي مهم واحد صنعتي اصفهان بوده و خوشبختانه مديريت واحد اين موضوع را مورد توجه قرار داده است.

وی تصریح کرد : عقبه كار واحد صنعتي اصفهان اين امكان را فراهم مي‏كند كه واحد به سمت اجرای پروژه های کلان حركت كند.

مدیر کل راهبری و پژوهش معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی افزود: تحريم ضربات زیادی می زند ولي همیشه اینگونه بوده که تنگناهای اين چنينی برای جهاددانشگاهی فرصت بوجود می آورد و هر گاه تحریم می شویم نگاه مدیریت عالی کشور به درون بیشتر می شود و در این شرایط وضعیت کار براي جهاددانشگاهي بیشتر و رجوع بیشتر می شود و این اتفاق الان در حل رخ دادن است.

دکتر حاجیلری یادآور شد : در ديدارهاي هفتگی كه مقام معظم رهبري با دستگاهی که بخصوص در حوزه دانشی فعالیت دارند، 40 نفر از محققين جوانی آن دستگاه که زیر 40 سال سن داشته و کار علمی و محققانه انجام داده اند، انتخاب و محضر ایشان گزارشی ارائه می دهند. در دیدار و ارائه گزارش 3 ساعته 15نفر از محققين جهاددانشگاهي به همراه رئیس جهاددانشگاهی به ایشان،گزارش آنقدر عالي بود كه ايشان دستور مي‏ دهند كه كارهاي جهاددانشگاهي در دستگاه‏ ها و سیستم ها خوب پیگیری شود و این موضوع فرصت كاري بسيار عالي به وجود آورده است و اين فرصت در واحد صنعتي اصفهان براي كارهاي عظيم نيز وجود دارد و باید این موضوع به صورت جدی پیگیری و ما هم در این راستا و کمک به واحد صنعتی اصفهان کوتاهی نخواهیم کرد.

وی افزود: بايد به سمت حوزه فناوري و تولید محصولات حرکت کنیم و هم اکنون واحدهای جهاددانشگاهی که محصول تولید کرده اند، کمتر مشکل دارند و واحدهایی که محصول مشخص و روشنی ندارند، دچار مشکلات متعددی هستند.

در مورد واحد صنعتي اصفهان توقع وجود دارد كه به سمت محصولات بیشتر و دانش بنيان حركت كنند و باید از پراكنده ‏كاري پرهیز و تمركز روي توانمندي ها و عمق بخشی به فعالیت ها صورت پذیرد.

دکتر حاجیلری تصریح کرد: در دوره‏ ي جديد و مسئولیت مهندس تیموری ، نسبت به چهار سال قبل جهت‏ گيري‏ هاي خوب و كارهاي بيشتري انجام شده و اين بايد در قالب برنامه ‏ريزي دقيق صورت بپذيرد. برنامه‏ ي ششم خيلي خوب است و چنانچه نياز به اصلاحات و تغييرات هست انجام پذيرد.

ایشان تاکید کرد: واحدهايي كه مجموعه‏ اي همدل داشته اند، اختلافات داخلي كمتری هم داشته ‏اند و مجموعه پيشرفت خوبي داشته و بالعكس واحدهايي كه كارهاي خيلي خوبي داشته‏ اند ولی اختلافات داخلي باعث تضعيف و از بين رفتن دستاوردها شده است و در اين واحد با توجه به اخلاق و صبوری رئيس واحد و توجه ایشان به نيروها و همكاران و تجربه ايشان و مدیران مجموعه، زمينه‏ ي شكل‏ گيري يك واحد نمونه وجود دارد و اين صميمت داخلي بزرگترين سرمايه‏ ي واحد صنعتي اصفهان است و باید این صمیمیت ها را قدر دانست.

گفتنی است در این گردهمائی که با هدف آگاهی سایر حوزه ها از فعالیت ها و برنامه های معاونت پژوهشی واحد برگزار شد، مهندس ابوذر پور مدنی معاون پژوهشی واحد و مدیران گروه ها و مراکز تخصصی واحد به ارائه گزارش پروژهای انجام پذیرفته و در دست اجرا پرداختند.

بازدید دکتر حاجیلری از گروه های پژوهشی و مراکز تخصصی و گفتگو و تبادل نظر با مدیران و تجلیل از پژوهشگران برتر ، از برنامه های این گردهمائی بود.

ناصری1پروژه ی تصفيه‏ ي آب‏ هاي آلوده به نيترات و ايجاد فن‏آوري مناسب و كارآمد به منظور كاهش آلودگي نيترات آب‏ هاي آشاميدني در واحد صنعتی اصفهان در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، مدیر مرکز خدمات تخصصی شیمی و مهندسی شیمی واحد گفت: پروژه ی تصفيه‏ ي آب‏ هاي آلوده به نيترات و ايجاد فن‏آوري مناسب و كارآمد به منظور كاهش آلودگي نيترات آب‏ هاي آشاميدني، با رويكرد صنعتي كردن نمونه آزمايشگاهي، در این مرکز در حال اجراست.

مهندس نوید ناصری افزود: در جریان استفاده از سموم و كودهاي نيتراته و شيميايي در زمين‏ هاي كشاورزي، به مرور زمان اين خاك‏ هاي آلوده شسته شده و آب‏ هاي زيرزميني، به نيترات آلوده می شود. اين موضوع از لحاظ زيست‏ محيطي بسيار حائز اهميت بوده و اين نيترات بايد در آب شرب حد مجاز داشته باشد. اهميت موضوع بر اين است كه نيترات برای سلامتي كساني كه آب آلوده به نيترات را استفاده مي‏ كنند مضر است و به مرور زمان دچار يك سري اختلالات مي ‏شوند.

وی کاهش هزينه های ساخت دستگاه و بهره ‏برداري آسان را نسبت به سایر روش های تصفیه از مزایای این روش نسبت به روش‏ هاي موجود عنوان و خاطر نشان کرد: با توجه به انجام مطالعات اوليه و ساخت پايلوت و سيستم آزمايشگاهي، پروژه 50 درصد پيشرفت داشته و در مرحله‏ ي بعدي، انجام آزمايش، گرفتن نمونه و انجام آناليز روي آن نمونه‏ صورت می پذیرد.

ناصری تصریح کرد: در استان اصفهان با نظارتي كه شرکت آبفا در چاه‏ هاي تأمين آب شرب دارد، چنانچه آب چاهي به نيترات آلوده باشد به روش نانوفيلتراسيون آلودگي آب به نیترات را تا رسیدن به حد مجاز،كاهش مي‏ دهيم.


برق2دومين كنفرانس ملي فناوري‌هاي نوين در مهندسي برق و كامپيوتر، با همكاري مؤسسه آموزش عالي  جهاددانشگاهي استان و واحد صنعتي اصفهان برگزار مي ‏شود.

به گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي واحد صنعتي اصفهان، اين كنفرانس 17 بهمن‏ ماه در دانشگاه صنعتي اصفهان، با محورهاي مهندسي برق در حوزه‏ هاي الكترونيك، قدرت، كنترل، مخابرات، مهندسي پزشكي، مهندسي مكاترونيك، مهندسي انرژي، صنعت و اقتصاد برق همچنين محورهاي مهندسي كامپيوتر در حوزه‏هاي سيستم‏ ها و فناوري اطلاعات، سيستم‏ هاي توزيعي و شبكه، مهندسي نرم ‏افزار، سيستم‏ هاي سايبري فيزيكي و اينترنت اشيا، الگوريتم و نظريه محاسبات، پردازش سيگنال، معماري و كامپيوتر، سيستم‏ هاي ديجيتال، سيستم‏ هاي هوشمند و رايانش نرم، شبكه‏ هاي پيچيده و اجتماعي، كلان داده و رايانش ابري، رايانش امن و بيوانفورماتيك برگزار مي ‏شود.

آخرين مهلت ارسال مقالات به دبيرخانه كنفرانس 20 دي‏ ماه 1397 و آخرين مهلت ثبت ‏نام نهايي 4 بهمن‏ ماه 1397 خواهد بود.

علاقمندان مي‏ توانند به منظور كسب اطلاعات بيشتر و ثبت‏ نام با شماره‏ ي 34316099-031 و 09397167528 تماس حاصل نمايند. همچنين وب ‏سايت www.nececonf.ir و رايانامه این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید بدين منظور در نظر گرفته شده است.

IMG 5132دو مقاله از پژوهشگران مرکز خدمات تخصصی شیمی و مهندسی شیمی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان با عناوین

"Effect of crosslinking agent concentration on swelling behavior of acrylic-nanocellulose hydrogels"

"Swelling behavior of Acrylic-Cellulose hydrogels for agricultural applications: Effect of reactants concentration" در سیزدهمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی پلیمر (ISPST2018) ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، دکتر مهناز شاهزمانی گفت: این مقاله ها بخشی از نتایج مربوط به طرح تولید سوپرجاذب های پلیمری مورد استفاده در بخش کشاورزی است که در مرکز خدمات تخصصی شیمی و مهندسی شیمی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در حال انجام است.

وی افزود: هیدروژل ها مواد پلیمری هستند که به دلیل ساختار شیمیایی خاص خود تمایل بسیار زیادی به جذب آب درون ساختار خود دارند بطوری که میتوانند تا چند صد برابر وزن خود آب را درون ساختار خود جذب کنند. این ویژگی آنها را به گزینه مناسبی به منظور کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی تبدیل کرده است. در این کار هیدروژل های هیبریدی اکریلاتی با استفاده از نانوالیاف سلولزی سنتز و خواص آنها به منظور کاربرد در بخش کشاورزی مورد بررسی قرار گرفته است.

دکتر شاه زمانی تصریح کرد: در این مقالات اثر عوامل مختلف مانند درصد دانسیته اتصالات عرضی و همچنین غلظت مواد واکنشگر حین سنتز مورد مطالعه قرار گرفته اند. در یکی از مقالات ارائه شده اثر انواع کود با ساختار شیمیایی مختلف بر درصد جذب این هیدروژل ها مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج نشان می دهد که نوع کود بر درصد جذب آب هیدروژلهای موثر بوده و می تواند در بعضی موارد سبب کاهش میزان جذب آب آنها گردد. درمقاله دیگر نشان داده شده که استقرار نانوالیاف سلولزی در ساختار هیدروژلهای هیبریدی تهیه شده هم به صورت شیمیایی و هم به صورت فیزیکی انجام شده است که سبب تغییر رفتار هیدروژل در شرایط مختلف می گردد.»

لازم به ذکر است سیزدهمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی پلیمر (ISPST2018) با محوریت موضوع سیستم های پلیمری هوشمند و دوستدار محیط زیست از 28 ابان لغایت 1 آذر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.