"محرومیت هیجانی" یکی از تله های مهم در شناخت زوجین است

۰۹ آذر ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۹ کد : ۱۳۶۱۰ فرهنگی
تعداد بازدید:۲۵
دکتر شاهپیری– دکترای روانشناسی و مشاور گفت: تله "محرومیت هیجانی" را یکی از تله های مهم در شناخت زوجین است و قبل از تکمیل اطلاعات نباید وابستگی عاطفی ایجاد شود.
"محرومیت هیجانی" یکی از تله های مهم در شناخت زوجین است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، 5 آذرماه، دکتر شاهپیری دکترای روانشناسی و مشاور ازدواج، در اولین جلسه مجموعه نشست های "ازدواج در فرهنگ دانشگاهی" با عنوان "الفبای عشق"، تبادل اطلاعات در پروسه ازدواج را به " تک مرحله ای و فرآیندی" تقسیم بندی و افزود : در نوع تک مرحله ای، ابتدا خواستگاری و بعد عقد اتفاق می افتد و زوجین پس از عقد شروع به کسب اطلاعات از یکدیگر می کنند. ولی روش فرایندی شامل آشنایی، نامزدی و عقد می باشد که در مرحله آشنایی، شناخت زوجین از یکدیگر صورت می گیرد .

وی، تله "محرومیت هیجانی" را یکی از تله های مهم در شناخت زوجین معرفی و افزود : قبل از تکمیل اطلاعات نباید وابستگی عاطفی ایجاد شود، زیرا ابراز عواطف افراطی قبل از شناخت کافی، نشان دهنده عدم بلوغ برای ازدواج است.

 در این نشست که توسط گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد صنعتی اصفهان و مشارکت کانون مشاوره خانواده دانشگاه صنعتی اصفهان، برگزار شد، دکتر غلامرضا قجاوند مدیر گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد نیز با اشاره به سه مقوله مهم تولد، ازدواج و مرگ افزود : از این سه مقوله ی مهم ، مسأله تولد و مرگ در اختیار ما نیست و نمی توانیم دخل و تصرفی در آن ها داشته باشیم، ولی مقوله "ازدواج" که به خاطر اهمیت زیاد آن "تولد دوباره" هم نامیده می شود، کاملاً در اختیار ماست و باید نهایت دقت را در انتخاب همسر داشته باشیم.

وی انتخاب صحیح و درست را مشروط به داشتن مهارت های لازم دانست و بر لزوم افزایش مهارت های مربوط به ازدواج تأکید کرد.

.

 


نظر شما :