چاپ کتاب «راهنمای آبکاری الکترولس در محیط آزمایشگاه»در جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان

۱۵ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۵ کد : ۱۴۸۷۷ فرهنگی
تعداد بازدید:۱۱۰
کتاب «راهنمای آبکاری الکترولس در محیط آزمایشگاه»در جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، چاپ شد.
چاپ کتاب «راهنمای آبکاری الکترولس در محیط آزمایشگاه»در جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، توسط شعبه سازمان انتشارات این واحد، کتاب " راهنمای آبکاری الکترولس در محیط آزمایشگاه "  تألیف پدرام وردی با شمارگان 500 نسخه دارای 358 صفحه در 8فصل، در قطع وزیری چاپ و وارد بازار کتاب شد.

لزوم آشنایی سریع دانشجویان علاقه­مند به تحقیق در این زمینه خصوصاً در رشته­هایی نظیر خانواده شیمی و مهندسی مواد از یک طرف و کمبود نیروهای مجرب آموزشی در این نوع آبکاری، اینجانب را بر آن داشت که دانسته­های عملیاتی خود در محیط آزمایشگاه را به زبان ساده و به صورت مکتوب در اختیار علاقه­مندان قرار دهم. در حالی که ریتم این کتاب نسبت به سایر کتاب­های انتشار یافته بسیار سریع­تر است، سعی شده است که تقریباً همه مفاهیم کلیدی و کاربردی با آخرین تغییرات و البته با استفاده از تصاویر متناسب ارائه شوند. در این کتاب از تکرار برخی از موضوعات نظیر کاربردها، عملیات­حرارتی و بررسی خواص فیزیکی و مکانیکی این پوشش­ها به دلیل کفایت منابع چاپی گذشته پرهیز شده است. اما از سویی دیگر به برخی کمبودها نظیر مبحث تر کننده­ها و فرمولاسیون سایر انواع آبکاری الکترولس به غیر از نیکل - فسفر پرداخته شده است. پیشنهاد می­شود که علاقه­مندان برای تکمیل مباحث مرتبط با فرآیند الکترولس به کتاب "نگرشی نوین بر آبکاری الکترولس نیکل" نیز رجوع کرده و آن را مطالعه نمایند.

گفتنی است؛ چاپ اول این کتاب در پائیز 1398 با قیمت 600 هزارریال عرضه شد.

علاقمندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر، سفارش و تهیه کتاب با شماره 03133912594 فروشگاه کتاب جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان اطلاع حاصل کنند.

 


( ۱ )

نظر شما :