مدیر کل راهبری و پژوهش معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی: در واحد صنعتی اصفهان به منابع انسانی خیلی اهمیت داده می شود و این از دارائی‏ های مهم واحد صنعتی اصفهان است

۱۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۰ کد : ۴۴۲۶ پژوهشی
تعداد بازدید:۶۶۹
مدیر کل راهبری و پژوهش معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی در گردهمائی مدیران جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان که ۲۴ آذر ماه به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد تصریح کرد: در واحد صنعتی اصفهان به منابع انسانی خیلی اهمیت داده می شود و در گزارش ها و پیگیری های رئیس واحد منابع انسانی و کمک به همکاران در اولویت است و ارزش این کار را خوب متوجه هستند و این از دارائی‏ های مهم واحد صنعتی اصفهان بوده و خوشبختانه مدیریت واحد این موضوع را مورد توجه قرار داده است.
مدیر کل راهبری و پژوهش معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی: در واحد صنعتی اصفهان به منابع انسانی خیلی اهمیت داده می شود و این از دارائی‏ های مهم واحد صنعتی اصفهان است

مدیر کل راهبری و پژوهش معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی در گردهمائی مدیران جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان که 24 آذر ماه به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد تصریح کرد: در واحد صنعتی اصفهان به منابع انسانی خیلی اهمیت داده می شود و در گزارش ها و پیگیری های رئیس واحد منابع انسانی و کمک به همکاران در اولویت است و ارزش این کار را خوب متوجه هستند و این از دارائی‏ های مهم واحد صنعتی اصفهان بوده و خوشبختانه مدیریت واحد این موضوع را مورد توجه قرار داده است.

دکتر حاجیلری افزود : کار پژوهش کار خرد ورزانه و فداکارنه است و باید ببینیم دیگران را چگونه می توانیم با خرد ورزی و عقلانیت و به کارگیری از ابزارهای علمی کمک بکنیم. خدمت خردمندانه معمولاً خدمت سخت‏ تر است و از جایگاه برتری هم برخوردار است به همین دلیل در روایت دینی نیز جایگاه عالم و دانشمند را بسیار برجسته و برتر دیده شده و همیشه جامعه‏ ای توسعه یافته است که عالم و دانشمندش بر صدر بنشیند و اگر این اتفاق افتاد جامعه به سمت یک توسعه عمیق و ماندگار حرکت خواهد کرد ولی اگر خردمندان و عالمان در جایگاه خودشان نباشند آن جامعه نمی تواند پیشرفت عمیقی داشته باشد. بنابراین هفته پژوهش فرصتی است که بتوانیم خرد ورزان و عالمان خودمان را در صدر بنشانیم.

وی افزود: مجموعه واحد صنعتی اصفهان خیلی عالمانه و خردمندانه در حال دنبال کردن برنامه ها هستند و این سابقه گذشته خیلی عمیقی هم داشته به ویژه، در دفاع دانش بنیان دوران دفاع مقدس، جزء واحدهای پیشتاز بوده و طرح های ارزشمندی را در آن دوران انجام داده و البته فراز و نشیب هایی هم داشته که طبیعی است و بالاخره حیات هر سیستمی فراز و فرودهایی دارد، ولی این حرکت ها با مدیریت خردمندانه به ویژه در دوره جدید در حال توسعه بوده است.

دکتر حاجیلری با بیان این مطلب که مهم‏ترین سرمایه و دارائی جهاددانشگاهی منابع انسانی است و سرمایه‏ ی سخت‏ افزاری‏مان خیلی ضعیف است، خاطر نشان کرد: اما به نظر می‏ رسد امکانات سخت‏ افزاری در اولویت چندم و منابع انسانی در اولویت اول است.

وی افزود: در واحد صنعتی اصفهان به منابع انسانی خیلی اهمیت داده می شود و در گزارش ها و پیگیری های رئیس واحد منابع انسانی و کمک به همکاران در اولویت است و ارزش این کار را خوب متوجه هستند و این از دارائی‏ های مهم واحد صنعتی اصفهان بوده و خوشبختانه مدیریت واحد این موضوع را مورد توجه قرار داده است.

وی تصریح کرد : عقبه کار واحد صنعتی اصفهان این امکان را فراهم می‏کند که واحد به سمت اجرای پروژه های کلان حرکت کند.

مدیر کل راهبری و پژوهش معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی افزود: تحریم ضربات زیادی می زند ولی همیشه اینگونه بوده که تنگناهای این چنینی برای جهاددانشگاهی فرصت بوجود می آورد و هر گاه تحریم می شویم نگاه مدیریت عالی کشور به درون بیشتر می شود و در این شرایط وضعیت کار برای جهاددانشگاهی بیشتر و رجوع بیشتر می شود و این اتفاق الان در حل رخ دادن است.

دکتر حاجیلری یادآور شد : در دیدارهای هفتگی که مقام معظم رهبری با دستگاهی که بخصوص در حوزه دانشی فعالیت دارند، 40 نفر از محققین جوانی آن دستگاه که زیر 40 سال سن داشته و کار علمی و محققانه انجام داده اند، انتخاب و محضر ایشان گزارشی ارائه می دهند. در دیدار و ارائه گزارش 3 ساعته 15نفر از محققین جهاددانشگاهی به همراه رئیس جهاددانشگاهی به ایشان،گزارش آنقدر عالی بود که ایشان دستور می‏ دهند که کارهای جهاددانشگاهی در دستگاه‏ ها و سیستم ها خوب پیگیری شود و این موضوع فرصت کاری بسیار عالی به وجود آورده است و این فرصت در واحد صنعتی اصفهان برای کارهای عظیم نیز وجود دارد و باید این موضوع به صورت جدی پیگیری و ما هم در این راستا و کمک به واحد صنعتی اصفهان کوتاهی نخواهیم کرد.

وی افزود: باید به سمت حوزه فناوری و تولید محصولات حرکت کنیم و هم اکنون واحدهای جهاددانشگاهی که محصول تولید کرده اند، کمتر مشکل دارند و واحدهایی که محصول مشخص و روشنی ندارند، دچار مشکلات متعددی هستند.

در مورد واحد صنعتی اصفهان توقع وجود دارد که به سمت محصولات بیشتر و دانش بنیان حرکت کنند و باید از پراکنده ‏کاری پرهیز و تمرکز روی توانمندی ها و عمق بخشی به فعالیت ها صورت پذیرد.

دکتر حاجیلری تصریح کرد: در دوره‏ ی جدید و مسئولیت مهندس تیموری ، نسبت به چهار سال قبل جهت‏ گیری‏ های خوب و کارهای بیشتری انجام شده و این باید در قالب برنامه ‏ریزی دقیق صورت بپذیرد. برنامه‏ ی ششم خیلی خوب است و چنانچه نیاز به اصلاحات و تغییرات هست انجام پذیرد.

ایشان تاکید کرد: واحدهایی که مجموعه‏ ای همدل داشته اند، اختلافات داخلی کمتری هم داشته ‏اند و مجموعه پیشرفت خوبی داشته و بالعکس واحدهایی که کارهای خیلی خوبی داشته‏ اند ولی اختلافات داخلی باعث تضعیف و از بین رفتن دستاوردها شده است و در این واحد با توجه به اخلاق و صبوری رئیس واحد و توجه ایشان به نیروها و همکاران و تجربه ایشان و مدیران مجموعه، زمینه‏ ی شکل‏ گیری یک واحد نمونه وجود دارد و این صمیمت داخلی بزرگترین سرمایه‏ ی واحد صنعتی اصفهان است و باید این صمیمیت ها را قدر دانست.

گفتنی است در این گردهمائی که با هدف آگاهی سایر حوزه ها از فعالیت ها و برنامه های معاونت پژوهشی واحد برگزار شد، مهندس ابوذر پور مدنی معاون پژوهشی واحد و مدیران گروه ها و مراکز تخصصی واحد به ارائه گزارش پروژهای انجام پذیرفته و در دست اجرا پرداختند.

بازدید دکتر حاجیلری از گروه های پژوهشی و مراکز تخصصی و گفتگو و تبادل نظر با مدیران و تجلیل از پژوهشگران برتر ، از برنامه های این گردهمائی بود.


نظر شما :