بازدید تعدادی از همکاران واحد صنعتی اصفهان از خانه مشروطیت اصفهان

۲۳ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۶ کد : ۵۳۲۳ عمومی
تعداد بازدید:۴۸۲
تعدادی از همکاران واحد صنعتی اصفهان از خانه مشروطیت اصفهان بازدید کردند.
بازدید تعدادی از همکاران واحد صنعتی اصفهان از خانه مشروطیت اصفهان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، 21 بهمن ماه، توسط روابط عمومی جهاددانشگاهی و بمناسبت چهلمین سال گرامی داشت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، تعدادی از همکاران واحد، از مجموعه تاریخی خانه مشروطیت اصفهان بازدید کردند.

گفتنی است؛ خانه مشروطیت، منزل آیت ‏ا... حاج ‏آقا نورا... نجفی است که در محله قصر منشی، خیابان نشاط کوچه مقصود بیک واقع شده است. این مکان محل تجمع علما و آزادی‏خواهان اصفهان و بختیاری علیه استعمار خارجی و استبداد قاجاریه و پهلوی بوده است.

این محل تاریخی سند مبارزات و تفکرات آزادی‏خواهانه اسلامی اصفهانیان در نیم قرن از سده گذشته بوده است. بازسازی و مرمت این بنا در حقیقت سمبل زنده نگه داشتن تاریخ ارزش‏ ها و فداکاری ها و تفکرات مردمی است که برای کرامت، استقلال، مکتب و آزادی خود از قید سلطه بیگانگان و حاکمان مستبد تلاش نموده‏اند.

این اندیشه‏ ها و مبارزات بخش عظیمی از تاریخ منطقه مرکز و جنوب ایران را در برگرفته و قسمت اصیل و بی‏بدیلی را نیز در تاریخ تحولات سیاسی ایران شامل می‏شود.

بیداری اسلامی حرکت بزرگی است که از دو قرن گذشته در جهان اسلام شروع شده و با انقلاب سلامی در مسیر تکامل و باروری هر چه بیشتر قرار گرفته است.

این خانه برای مطالعه، تحقیق و بحث‏ های فکری و نظری پیرامون این مهم تأسیس شده و یادآور نقش اصفهان در حرکت تاریخی بیداری اسلامی می‏باشد.

این مجموعه بزرگ تاریخی، تمدنی شامل دو بخش خانه‏ ی مشروطیت اصفهان و اندیشکده‏ ی هویت ‏شناسی و تمدین نوین اسلامی می باشد.

 

 

 

 

 

 


نظر شما :