جانباز دوران دفاع مقدس:

از رافت اسلامی شهدا غافل شدیم

۰۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۹ کد : ۱۱۶۴۸ فرهنگی
تعداد بازدید:۱۷۶
از رافت اسلامی شهدا غافل شدیم

جانباز سرافراز محمد علی فلاحت در ویژه برنامه گرامی داشت هفته دفاع مقدس، گفت: در بیان ویژگی های شهدا، از رافت اسلامی شهدا غافل شدیم.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، 2 مهرماه و همزمان با ایام گرامی داشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای والا مقام، جانباز دوران هشت ساله دفاع مقدس گفت: ما خیلی سراغ رافت اسلامی و مهربانی شهدا نرفتیم. وقتی خاطرات و ویژگی های شهدا را گفتیم، از بحث عرفانی شدنشان، مبارز بودنشان و ره صد ساله را در یک شب طی کردنشان گفتیم. این موضوعات هم خیلی قشنگ و خوب است ولی کمتر از رافت اسلامی شهدا گفتیم.

محمد علی فلاحت افزود: شهدا غیر از جنگ و معرفت الی الله، رافت خاصی هم داشتند که بر گرفته از حماسه حسینی و " کل یوم عاشورا، کل ارض کربلا "  است. ما از رافت اسلامی شهدا غافل شدیم.

راوی دفاع مقدس بیان داشت: زمانی که آن ملعون (به گفته ابن طاووس، سنان بن انس بن عمرو نخعی و به گفته دیگران شمر) خواست سر مبارک امام حسین(ع) را جدا کند، امام فرمودند از این کار منصرف شو تا آیندگان بیش از این در مورد تو بد قضاوت نکنند.یعنی امام حسین (ع) بر اساس رافت اسلامی حتی در سخت ترین شرایط برای امت اسلام نیز در تلاشند که دشمن را از بدتر شدن نجات دهند.

 وی افزود: اگر بچه های ما توانستند این چهل سال را به زیبایی پشت سر بگذارند و اگر توانستیم در برابر آمریکا و مستکبران غدار، در همه زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و نظامی بایستیم، بواسطه رافت اسلامی شهدا می باشد.

بواسطه این بود که رزمندگان و شهدای ما به دنبال احیای معروف و نابودی منکر بودند، همان کاری که حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در کربلا انجام دادند.

وی همچنین به بیان خاطرات و مصداق هایی از رافت اسلامی و رشادت های شهدا و رزمندگان اسلام پرداخت.

گفتنی است؛ در ادامه این برنامه که توسط معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی و همکاری اداره روابط عمومی واحد  در مسجد الزهرا(س) دانشگاه صنعتی اصفهان،برگزار شد، قبور مطهر شهدای گمنام دانشگاه، عطر افشانی و غبار روبی شد.

همچنین، برپایی نمایشگاه دستاوردهای علمی و طرح های تحقیقاتی و کاربردی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در دوران دفاع مقدس، از قسمت های دیگر این برنامه بود.


نظر شما :