دکتر طیبی تاکید کرد:

نقش موثر مجموعه‌ی حراست جهاددانشگاهی در حل مشکلات این نهاد

۰۳ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۹ کد : ۱۵۴۰۵ عمومی
تعداد بازدید:۹۲
رییس جهاددانشگاهی با تاکید بر ضروری بودن وجود حراست در سازمان و تاثیر آن برای حل مشکلات، افزود: حراست چشم پیدا و پنهان مدیران در جهت حل مشکل سیستم است. حراست باید همگام و همراه با مجموعه باشد.
نقش موثر مجموعه‌ی حراست جهاددانشگاهی در حل مشکلات این نهاد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، هفتمین گردهمایی سراسری مدیران حراست این نهاد امروز دوم بهمن با شعار "حراست انقلابی - مدیریت جهادی و عدالت محوری" و با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی، مسئولان سازمان حراست کل کشورو مدیران حراست سازمان‌ها، مراکز، واحدها، پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌های جهاددانشگاهی در مجتمع تحقیقاتی شهدای این نهاد برگزار شد.

رییس جهادانشگاهی در این گردهمایی با اشاره به این که قبل از انقلاب غربی ها به عمد می خواستند کشور ما را در زمینه صنعت و فن عقب نگهدارند، اظهار کرد: آن ها خود با علم و فن به اقتدار نظامی، دفاعی و ثروت رسیده بودند و نمی خواستند ما در این زمینه ها پیشرفت کنیم که به دنبال آن و به لحاظ فرهنگی هم فرهنگ غربی تبلیغ می شد.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و روحیه خودباوری که امام اکسیر آن را در وجود همه القا کرد این زمینه در کشور ایجاد شد تا در حوزه توسعه کارهای انجام شود و ثابت کنیم توان کار داریم.

دکتر طیبی با تاکید بر این که جهاددانشگاهی با ایده فرهنگی و الگویی علمی و فناوری شکل گرفت، تصریح کرد: جنگ بسیار زود در کشور تحمیل شد. ما هم در این دوران توانمندی های لجستیک خود را به جنگ اختصاص دادیم و خدمت ارزنده ای هم انجام شد مانند رمز گشایی دستگاه بی‌سیم ارتش عراق و با توجه به اقداماتی که انجام شد خود را مدعی دفاع دانش بنیان می دانیم.

رییس جهاددانشگاهی به این که در حوزه علم و فناوری کارهای شاخصی توسط این نهاد انجام شده و در دست انجام است، اشاره کرد و گفت: موفقیت دانشمند جهاددانشگاهی و دریافت جایزه مصطفی (ص) در حوزه پزشکی حرف جدید ما برای دنیا بود.

وی با اشاره به زمان بر بودن برای اثبات و استفاده از یک فناوری تولید داخل در کشور گفت: این که برای اثبات یک کار و توانمندی بین 3 تا 12 سال زمان صرف شود زمان زیادی است و این کار باید با نظارت کاهش پیدا کند.

دکتر طیبی با تاکید بر ضروری بودن وجود حراست در سازمان و تاثیر آن برای حل مشکلات، افزود: حراست چشم پیدا و پنهان مدیران در جهت حل مشکل سیستم است. حراست باید همگام و همراه با مجموعه باشد.

وی در ادامه الگوسازی های موفق جهاددانشگاهی را نشان از توان کشور برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان دانست و گفت: نتوانسته ایم مدل اقتصادی مطلوب برای جامعه فراهم کنیم و معتقدیم تحریم کار را کند می کند؛ اما نمی تواند متوقف کند. مشکلات ما مشکلات دیگری است و در حراست دوستان ما باید چنین نگاهی داشته باشند.

رییس جهاددانشگاهی بیان کرد: کشوری موفق می شود که شرایط لازم برای شکوفا شدن استعداد تمام افراد را فراهم کند.

دکتر طیبی با تاکید بر این که ما در کشور بسیار سیاست زده شدیم و همین باعث شد سعی کنیم دایره افراد را کوچک کرده و هر کسی خود را حق مطلق بداند، گفت: باید در این شرایط دوستداران انقلاب با هم صحبت کنند و به یک دیدگاه واحد برای اداره کشور برسند.

 


نظر شما :