نامگذاری ساختمان شماره یک جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان بنام «جهادگر شهید مهندس فرامرز آذری »

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۸ کد : ۲۷۹۱۷ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۰۶
در آئینی، ساختمان شماره یک جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان بنام « جهادگر شهید مهندس فرامرز آذری » نامگذاری شد.
نامگذاری ساختمان شماره یک جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان بنام «جهادگر شهید مهندس فرامرز آذری »

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان، صبح امروز 21 بهمن ماه، در آستانه سی و پنجمین سالگرد شهادت  " جهادگر شهید مهندس فرامرز آذری "، توسط اداره روابط عمومی این واحد و گرامی داشت چهل و دومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی،  آئین نامگذاری ساختمان شماره یک جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، بنام این شهید والا مقام،  با حضور خانواده این شهید،  برگزار شد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در این مراسم گفت: یاد وخاطره این شهید نخبه را گرامی می داریم وامید است که روح طیبه شهیدان یاریگر جهادگران باشد .

 مرتضی تیموری تاکید کرد: امروز همزمان با چهل ودومین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی و سی و پنجمین سالگرد شهادت آن شهید عزیز، این ویژه برنامه اجرا می شود.

وی با بیان اینکه هیچ فلسفله ای جز گرامی داشت یاد و خاطره شهید برای برگزاری این برنامه قائل نیستیم چرا که معتقدیم به تعبیر رهبری گرامی داشت یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست.

ایشان افزود: تا زمانی که مادر شهید فرامرز آذری امکان صحبت داشتند هرساله خدمت خانواده شهید می رسیدیم و کسب فیض می کردیم.

تیموری خاطرنشان کرد: امروز این افتخار را داریم که با حضور همسر ،دختر و خواهر شهید، این ساختمان ملکی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در خیابان 5 رمضان، از امروز بصورت رسمی در تمام مکاتبات و اسناد مالی، بانام بلند ورسا، بنام "جهادگر شهید مهندس فرامرز آذری " نامگذاری می شود.

وی تاکید کرد : این نامگذاری کمترین کاری است که در مقابل شهدا انجام می دهیم و در حد یک تعظیم شعایر است و امید که مورد رضایت خداوند منان قرار گیرد.

رییس جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان تصریح کرد: ثبت و ضبط خاطرات آن شهید، بطور قطع جزء برنامه های مستند تصویری و تاریخ شفاهی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان که توسط اداره روابط عمومی در حال انجام است، قرار گرفته تا شاید بتوانیم در مسیر ثبت و ضبط و ترویج سیر و سلوک، منش و روش شهید اقدام کرده باشیم.

 تیموری، به بخشی از افتخارات و اقدامات علمی و عملی این واحد در طول سالیان گذشته پرداخت و افزود: در دوران دفاع مقدس فقط جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان از میان واحد های جهاددانشگاهی کشور، دفتر پشتیبانی جنگ در شهر اهواز را احداث نمود و شهید آذری از موسسین این دفتر بود .

وی تصریح کرد: همانطوری که شهید فرامرز آذری از نخستین افراد حاضر در تنها دفترپشتیبانی جنگ جهاد دانشگاهی در دوران دفاع مقدس بود، امروز نیز به همت جوانان پرتلاش این راه ادامه دارد.

تقدیر همسر شهید از جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان

همچنین شریعت همسر شهید فرامرز آذری در سخنانی از انجام این اقدام ارزشمند جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان تقدیر و تشک نمود و یادآور شد هر از چندگاهی با رجوع به آلبوم های عکس، خاطرات جهادگران جهاددانشگاهی و همکاران آن شهید عزیز برای ما یادآوری می شود و دعا گوی همه ی جهادگران هستیم.

گفتنی است؛ شهید مهندس فرامرز آذری در تاریخ ۲۸ شهریور ماه سال ۱۳۳۹ در شهرستان تویسرکان از توابع استان همدان دیده به جهان گشود.۳سال بعد به همراه خانواده به اصفهان آمد.  اورتبه۵۱رادرمیان۷۵ هزار شرکت کننده بدست آورد و در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی اصفهان پذیرفته شد

در آبان ماه سال ۶۱ فعالیت خودرا در جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان، آغاز کرد. وی موسس تنها دفتر پشتیبانی جبهه و جنگ جهاددانشگاهی در شهر اهواز بود.

این شهید عزیز از تیز بینی، ابتکار عمل و شم فنی بالایی برخوردار بود و چندین دستگاه مانند دستگاه نهر کن، بالون های هیدروژنی پدافند غیر عامل و تصویر برداری از مناطق جنگی، هواپیمای کوچک بدون سرنشین بمنظور عملیات شناسایی و تصویر برداری هوایی و چندین طرح کاربردی دیگر، از ابتکارات و خدمات آن شهید والا مقام بود.

ولی آخرین بار در تاریخ 17بهمن 1364 مطلع شد که باید در عملیاتی شرکت کند، زیرا شوق شهادت بی وقفه ودرنگ اورا به سوی خود می کشید و شاید خود بر این مسئله آگاه شده بود.

 آخرین مسئولیت ایشان فرمانده گردان مهندسی امام علی(ع) بود.13روز در جبهه حضور فعال داشت تا اینکه در نیمه شب29بهمن 64 در شمال فاو ودر ساعت3و20دقیقه در اثر اصابت ترکش گلوله تانک به ناحیه کمر به فیض رفیع شهادت نائل گشت.

از شهید بزرگوار تنها یک فرزند دختر به یادگار مانده است که هم اکنون جزء جامعه پزشکی و از دندانپزشکان موفق در اصفهان است.


نظر شما :