بیانیه‌ی پایانی گردهمایی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی:

التزام به فرهنگ جهادی؛ اکسیر مقاومت عاقلانه

۰۱ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۶ کد : ۸۹۵۳ عمومی
تعداد بازدید:۲۹۷
گردهمایی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی با قرائت بیانیه، به کار خود پایان داد.
التزام به فرهنگ جهادی؛ اکسیر مقاومت عاقلانه

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان،قرائیت بیانیه بخش پایانی گردهمایی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی بود که از28 خرداد به مدت 2 روز در شهر همدان برگزار شد.

متن کامل این بیانیه که توسط ابوالقاسم رئیسی مدیرکل روابط عمومی جهاددانشگاهی، آن را قرائت کرد، به شرح زیر است:
«بسم ا... الرحمن الرحیم
در ماه های آغازین سالی قرار داریم که "رونق تولید" نام گرفته است؛ در راهِ ساختن ایرانی آباد‌، تولید ایرانی اجتناب ناپذیر و نقش نهادهای مولود انقلاب که عهدی ناگسستنی با خدا و اعتباری باارزش از مردم دارند، ویژه و مهم است. تولید، محصول خودباوری است؛ و در هنگامه جنگ اقتصادی دشمن که لطمات فرهنگی و اجتماعی آن، روح خودباوری یک ملت را نشانه گرفته،‌ التزام و اعتصام به فرهنگ جهادی، راه چاره و اکسیر مقاومت عاقلانه خواهد بود.
نهاد انقلابی جهاددانشگاهی، امروز و در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی با نیرویی مضاعف، رفع نیازهای کشور از طریق اجرای طرح های دانش بنیان در منظومه اقتصاد مقاومتی را دنبال می کند. در عین حال با جذب و پرورش عالمانه و جهادی جوانان کارآمد و پیشرو به عنوان عناصر مؤثر و سرنوشت ساز در رقم خوردن آینده نظام اندیشه و فرهنگ جامعه، بر این گزاره پرمفهوم پافشاری می کند که جهاددانشگاهی از اساس دستگاهی معنوی، فرهنگی و اخلاقی است.
با توکل به خدای قادر متعال، ما رؤسای واحدهای سازمانی نهاد جهاددانشگاهی، حاضر در گردهمائی سراسری سالانه خرداد ماه
۱۳۹۸ که با هدف بحث و تبادل نظر پیرامون شش محور اصلی برگزار شده است، قاطعانه اعلام می کنیم:
۱- به توطئه تحریم ظالمانه و جنگ اقتصادی آمریکا و هم دستانش با شجاعت، مقاومت،‌ وحدت و ابتکار در انجام مأموریت ها و رونق بخشی به تولید محصولات دانش بنیان و ارایه خدمات تخصصی فراگیر پاسخ خواهیم داد. 
۲- تداوم خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی مورد تاکید در بیانیه گام دوم انقلاب همچون چراغ راه، همواره پیشاپیش فعالیت های فناورانه جهاددانشگاهی با پیوست فرهنگی خواهد بود؛ به همین مناسبت گوهر خودباوری را از طریق شبکه ارتباطی فعال و گسترده با آحاد دانشجویان و دانشگاهیان درخشان تر از قبل عرضه کرده و امیدوارانه از هر اقدامی در مسیر تحقق منشور فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی حمایت می نماییم. 
۳- برخی غفلت ها و وجود بعضی انسدادها در عرصه ارتباطات و گفتگوی مسئولان با مردم را شایسته نظام مردمی جمهوری اسلامی نمی دانیم و بار دیگر تاکید می کنیم گفتمان پیشرفت ایرانی اسلامی سطحی فراتر از گروهها و جناحهای سیاسی دارد و خواست و دغدغه ای عمومی و شفاف است.
۴- اسلام مبنای عزت ماست و اطاعت از فرامین الهی، بن بست های موهوم را از سر راه ملت بیدار و خدامدار بر خواهد داشت.
۵-  جنگ نرم دشمن به ویژه در فضای تعاملی دیجیتال، علاوه بر اهداف سابق ضد فرهنگی، امروز حرکت
علمی ایران را که ضامن امنیت بلندمدت کشور است نشانه گرفته؛ لذا تاکید می‌نماییم جهاددانشگاهی با درک شرایط پیچیده جنگ اقتصادی، هیچ گاه از سایر میادین مقابله با دشمن غفلت نخواهد کرد و اقدامات مستقیم و غیرمستقیم جهت آسیب به کار علمی مراکز تحقیقاتی را با ظرفیت های مراکز تخصصی، رسانه‌ای و علم سنجی این نهاد دفع و خنثی‌سازی خواهد نمود. 

۶- جهاددانشگاهی به پشتوانه بدنه تخصصی و کارشناسان خبره خود اعلام آمادگی می کند تا به طور پویا در نظام های برنامه ریزی کاهش وابستگی اقتصاد ملی به فروش نفت مشارکت فعالانه داشته و ظرفیت‌های خود را بیش از پیش عملیاتی نماید.
۷- همچون گذشته بر موضوعات اساسی افزایش سهم محصولات دانش بنیان در تولید ناخالص داخلی، گردش کامل چرخه‌ی نوآوری و فناوری بومی، تجاری سازی دانش، برنامه ریزی اصولی در مواجهه با درهم تنیدگی فرهنگ و علوم انسانی با حوزه اقتصاد و زندگی روزمره مردم و در نهایت دستیابی به الگوی اقتصادی بومی و علمی متکی به دانش و فناوری تاکید کرده و از همه  نخبگان، صاحبنظران، کارآفرینان، صنعتگران، دانشمندان علوم اجتماعی و مسوولان اجرایی دعوت می‌کنیم به طور مجدانه به این عرصه‌ها ورود کنند.
۸- با استعانت از درگاه خداوند متعال که فرمود وَالذیِنَ جاهَدوا فینا لَنَهدیِنَّهُم سُبلنا و إن الله لَمَع المحسنین، در سایه‌ی رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و دوش به دوش سایر مسوولان به‌ویژه دولت محترم برای سربلندی اسلام و ایران حرکت خواهیم کرد تا به فضل الهی و به برکت اتحاد و همدلی مسوولان نظام و مردم در شرایط تحریم‌های خباثت‌آلود مستکبران عالم، اثرات این تحریم اقتصادی را به فرصت‌هایی برای شکوفایی تبدیل کرده و زمینه را برای رشد اقتصادی کشور فراهم سازیم.
۹- ایمان، علم و عمل انقلابی خصیصه مشترک جهادگران جهاددانشگاهی در گستره‌ی پهناور ایران اسلامی است؛ این سرمایه‌ی ارزشمند را حفظ و حراست نموده و همواره قدردان فعالیت های جهادی آنان در حوزه های پژوهش و فناوری، فرهنگ، آموزش، کارآفرینی و اشتغال هستیم.

جهادگران جهاددانشگاهی
همدان ـ ۳۰ خرداد ۱۳۹۸»

 

 


نظر شما :