برگزاری کارگاه آموزشی « آشنایی با الاستومرهای صنعتی » در واحد صنعتی اصفهان

۱۶ آذر ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۸ کد : ۳۸۸۰۲ پژوهشی
تعداد بازدید:۲۵۶
کارگاه آشنایی با الاستومرهای صنعتی از خواص تا کاربرد توسط معاونت پژوهشی  جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان برگزار شد.
برگزاری کارگاه آموزشی « آشنایی با الاستومرهای صنعتی » در واحد صنعتی اصفهان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، مدیر گروه توسعه و فرآورش مواد پلیمری معاونت پژوهشی واحد صنعتی اصفهان گفت:کارگاه آموزشی یک روزه «آشنایی با الاستومرهای صنعتی از خواص تا کاربرد » با هدف افزایش مهارت و ارتقاء سطح دانش افراد شاغل در صنعت لاستیک، توسط گروه توسعه و فرآورش مواد پلیمری معاونت پژوهشی واحد صنعتی اصفهان، با همکاری معاونت آموزش و کارآفرینی این واحد و انجمن پلیمر استان اصفهان تشکیل شد.

مهناز شاه زمانی تصریح کرد: تعریف اصول و مفاهیم اولیه مواد الاستومری، معرفی انواع الاستومرها و مواد رابری مورد استفاده در صنعت لاستیک و موارد کاربردی را ازجمله مباحث آموزشی این دوره عنوان کرد.

وی افزود: در این دوره، در بخش معرفی موادالاستومری ساختار شیمیایی، انواع گریدهای صنعتی این مواد و همچنین خواص مکانیکی و شیمیایی به همراه مزایا و معایب هر کدام عنوان شد.

عضو هیات علمی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان ادامه داد: پس از آشنایی با انواع مواد الاستومری و کائوچوهای رایج در صنعت، روش های آزمایشگاهی برای شناسایی هر کدام از آنها نیز بیان  و در پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ با حضورفراگیران در مورد مباحث مطرح شده انجام گرفت.

شاه زمانی با بیان این مطلب که بیشتر مخاطبان و شرکت کنندگان در این دوره  کارشناسان و افراد مرتبط با صنعت لاستیک می باشند، افزود:  با توجه به اینکه تعداد زیادی از شرکت های لاستیک‌سازی کشور در شهرک های صنعتی مجاور شهر اصفهان تمرکز یافته‌اند، نیاز به آموزش های تخصصی در این زمینه از مواد پلیمری در این بخش احساس می‌ شود.

text to speech icon

کلید واژه ها: اداره روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان معاونت پژوهشی واحد صنعتی اصفهان


نظر شما :