« مهناز شاه زمانی پژوهشگر جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان » بعنوان پژوهشگر برتر استان اصفهان انتخاب شد

۰۴ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۱ کد : ۳۹۴۲۴ پژوهشی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۲۳
درمراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان با حضور استاندار اصفهان، از « مهناز شاه زمانی پژوهشگر جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان » بعنوان پژوهشگر برتر استان اصفهان تجلیل شد.
« مهناز شاه زمانی پژوهشگر جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان » بعنوان پژوهشگر برتر استان اصفهان انتخاب شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، یکم دی ماه، به مناسبت هفته پژوهش ۱۴۰۰، مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان با حضور استاندار اصفهان، روسای دانشگاهها و برخی ا مدیران دستگاه های اجرائی استان، در محل تالار همایش‌های پیامبراعظم(ص) دانشگاه اصفهان برگزار شد.

در این آئین از « مهناز شاه زمانی عضو هیات علمی و پژوهشگر جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان » بعنوان پژوهشگر برتر سازمان‌های اجرایی استان، تجلیل شد.

مهناز شاه زمانی عضو هیئت علمی و مدیرگروه توسعه و فرآورش مواد پلیمری جهاددانشگاه واحد صنعتی اصفهان، در گفت و گو با اداره روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان گفت: در گروه پژوهشی توسعه و فرآورش مواد پلیمری تمرکز خود را بر انجام طرح های پژوهشی کاربردی و تقاضامحور قرار داده ام به طوری که خروجی طرح های انجام شده نیاز صنایع مرتبط را به بهترین شکل مرتفع سازد.

وی افزود: تولید و تجاری‌سازی پوشش های عایق حرارتی قابل پاشش با استفاده از فناوری نانو، تجاری سازی رزین های پلیمری مورد استفاده در صنعت سنگ (مرمریت، گرانیت و ...) از جمله طرح های فنآورانه ای بوده است که در چند سال اخیر توید و تجاری سازی شده است.

وی در توضیح طرح عایق حرارتی قابل پاشش با استفاده از فناوری نانو، اضافه کرد: این عایق ها که به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که نسبت به عایق های حرارتی سنتی متداول در صنعت با سهولت و سرعت بیشتری قابل استفاده است، از مقاومت بیشتر در برابر خوردگی و دوام بالاتری برخوردار است که گزینه مناسبی برای استفاده در صنایع شیمیایی مختلف می باشد.

وی همچنین در خصوص طرح رزین های پلیمری مورد استفاده در صنعت سنگ، افزود: این رزین ها به منظور ترمیم و افزایش استحکام سنگ ها، استفاده شده و سبب افزایش کیفیت سنگ می شود. محصول خروجی این طرح از نظر کیفیت با نمونه های وارداتی قابل رقابت می‌باشد و تلاش بمنظور توسعه و ارائه گریدهای مختلف این محصولات همچنان ادامه دارد.

وی تاکید کرد: در سال های اخیر با تشدید وضعیت تحریم ها علیه کشورمان بسیاری از صنایع را در تامین مواد اولیه و مصرفی مورد نیاز با مشکل روبرو کرده است، از اینرو تعداد درخواست ها به مراکز تحقیقاتی با هدف معرفی جایگزین مناسب و یا امکان سنجی تولید یک محصول خاص افزایش یافته و تعدادی از طرح های پژوهشی انجام شده اخیر بدین منظور انجام  شده است.

شاه زمانی پیشنهاد داد: انجمن پژوهشگران برتر استان بمنظور تعامل و ارتباط بیشتر پژوهشگران در حوزه های مختلف تشکیل شود تا در کارگروه های مختلف، هم افزایی بین اعضا در زمینه های پژوهشی و مشکلات و فرصت های پیش رو بهتر انجام شود.

استاندار اصفهان نیز در جمع پژوهشگران استان گفت: امروزه یونسکو، از هزاره سوم، به عنوان عصر دانایی یا جهان معرفتی نام می برد، جهان فرا صنعتی که به عصر اطلاعات و دانش ژرف موسوم شده تا ساحت پژوهش و جایگاه خردورزی را برای ابنا بشر مبرز تر تبیین و تدقیق گردانند.

سید رضا مرتضوی،  افزود: پژوهشگر به عنوان پیشگام نزد افکار عمومی از شأنیتی والا و متعالی برخوردار وپژوهش، برای جامعه کاوشی معنادار در بیکرانه های دانش و پلی برای گسترش بینش همگانی است.

وی تصریح کرد: پژوهش چشمه همیشه جوشان معرفت است و رسالت پژوهشگر اخلاق مداری، دوراندیشی، خضوع و مردم داری است.

استاندار گفت: مسئولان نیز متعهد هستند به گونه ای درخور و طی برنامه ریزی مدون و آینده نگرایانه در راستای نهادینه سازی فرهنگ متعالی تکریم پژوهش گر در تمامی سطوح از خرد تا کلان با ارائه راهکارهای جامع و دانشورانه اقدام نمایند و در پویایی و پایایی موضوع پژوهش به ویژه پژوهش های راهبردی اقدامات تشویقی لازم را اتخاذ و اجرایی نمایند.

.

کلید واژه ها: اداره روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان معاونت پژوهشی واحد صنعتی اصفهان


نظر شما :