پیام تبریک رییس جهاددانشگاهی به مناسبت روز پزشک/ تلاش حوزه پزشکی این نهاد برای رساندن نتایج پژوهش‌ها به بالین بیمار

۳۱ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۵ کد : ۶۱۷۳۵ عمومی
تعداد بازدید:۸۳
رییس جهاددانشگاهی با گرامیداشت نام و یاد شهدای عرصه‌ی سلامت کشور و پیشگامان این حوزه، به‌ویژه زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی بنیان‌گذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی، در پیامی فرارسیدن روز پزشک را به جامعه پزشکی ایران و همچنین همه‌ی همکاران پرتلاش پزشک این نهاد در سراسر کشور تبریک گفت.
پیام تبریک رییس جهاددانشگاهی به مناسبت روز پزشک/ تلاش حوزه پزشکی این نهاد برای رساندن نتایج پژوهش‌ها به بالین بیمار

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی؛ در پیام تبریک دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی در آستانه روز پزشک آمده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
فرارسیدن روز پزشک، زادروز نابغه شرق، حکیم ابوعلی سینا را به جامعه پزشکی ایران که حرفه و رسالتشان با والاترین ارزش‌های انسانی، یعنی پایبندی به اصول اخلاقی برای خدمت به همنوعان درآمیخته، تبریک می‌گویم. این روز فرصتی مغتنم، برای پاسداشت مقام پزشکانی است که در مسیر مقدس شفای آلام دردمندان و حفظ و ارتقای سلامت جامعه قدم برمی‌دارند.

حوزه پرافتخار پزشکی در جهاددانشگاهی تاکنون منشأ خدمات ارزشمندی بوده و امروز درجایی ایستاده‌ایم که فعالیت مراکز خدمات تشخیصی، درمانی و مشاوره‌ای این نهاد در سراسر کشور در کنار انجام تحقیقات کاربردی و توسعه‌ای توسط پژوهشگران جهادی در تلاش است با بهره‌گیری از شیوه‌هایی چون استفاده از سلول‌های بنیادی، ژن‌درمانی، سلول درمانی و تولید محصولات پیشرفته پزشکی، ضمن ارتقا جایگاه علمی ایران در سطح بین‌المللی بتواند، نتایج این پژوهش‌ها را به بالین بیمار رسانده و گامی بزرگ و ارزشمند در جهت کاهش دردها و رنج‌های مردم بردارد.

شبکه گسترده درمان ناباروری و همچنین پیشگیری، غربالگری و درمان سرطان‌های شایع بانوان در استان‌های مختلف، به همراه تولید انواع زخم‌پوش‌ها و ابداع روش‌های جدید درمان بیماران دیابتی، پارکینسون و مبتلابه تومورهای بدخیم، لیزر پزشکی، مهندسی بافت، استفاده از خون بند ناف و... تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های جهاددانشگاهی است.

در پایان نام و یاد شهدای عزیز عرصه‌ی سلامت کشور و پیشگامان این حوزه، به‌ویژه زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی بنیان‌گذار پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی را گرامی داشته و این روز را به همه‌ی همکاران پرتلاش پزشک این نهاد در سراسر ایران عزیز تبریک گفته و دوام توفیقات و سربلندی آنان را از درگاه خداوند منان، خواستارم.

حسن مسلمی نائینی
رییس جهاددانشگاهی

کلید واژه ها: پیام روز پزشک دکتر مسلمی نائینی


نظر شما :