دعوت جهاددانشگاهی برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس/ نمایش انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی و اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین

۱۶ فروردین ۱۴۰۳ | ۰۹:۲۵ کد : ۷۰۱۱۹ عمومی
تعداد بازدید:۶۰
جهاددانشگاهی با انتشار بیانیه‌ای از آحاد مردم و به‌ویژه دانشگاهیان و دانشجویان آگاه ایران اسلامی دعوت کرد تا با حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس، بار دیگر انزجارشان را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام و حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را به نمایش بگذارند.
دعوت جهاددانشگاهی برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس/ نمایش انزجار از رژیم  غاصب صهیونیستی و اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، متن بیانیه این نهاد به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
روز جهانی قدس، روز فریاد مظلومیت ملت فلسطین و برائت از استکبار جهانی و صهیونیسم غاصب است. یادگاری ارزشمند از بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) که با تدبیری حکیمانه و مدبرانه، وجدان‌های خفته را بیدار و زمینه‌ساز همبستگى جهانی مسلمانان در حمایت از حقوق قانونى مردم مظلوم فلسطین شد.

این روز در حالی فرا می‌رسد که در شش ماه گذشته با انجام عملیات «طوفان الاقصی» که برآمده از اراده فلسطینیان بود شوکی عظیم و تاریخی به دنیای استکبار و فرزند ناخلفش، اسرائیل وارد آمده است و رژیم صهیونیستی با آن‌همه سازوبرگ نظامی و پشتیبانی‌های قدرت‌های ظالم دنیا قادر به مقابله با نیروهای مقاومت نیست و برای پنهان کردن استیصال و درماندگی اش‌ دست به هر جنایتی همچون بمباران بیمارستان‌ها و کشتار زنان و کودکان می‌زند.

ناتوانی رژیم اشغالگر قدس از یک‌سو و مقاومت، بردباری، استقامت و مبارزه‌جویی مردم فلسطین در سویی دیگر سبب شده تا این رژیم خبیث تمام توان خود را برای ضربه زدن به محور مقاومت به کار گیرد.

در روزهای گذشته با حمله ددمنشانه به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق و شهادت مظلومانه جمعی از سرداران و پاسداران رشید اسلام و مستشاران نظامی ایرانی بار دیگر خوی تجاوزگر و تروریستی رژیم جعلی اسرائیل و هم‌پیمانانش به جهانیان نشان داده شد و این اقدام جنایتکارانه، گواهیست بر این امر که آنها هیچ‌گونه پایبندی به قوانین بین‌المللی و حقوق بشر ندارند.

ضمن محکومیت این اقدامات جنایتکارانه؛ یقین داریم همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «مدظله‌العالی» فرمودند: به حول و قوه ی الهی، رژیم خبیث صهیونیستی به دست دلاورمردان ما مجازات خواهد شد و آنها را از این جنایت و امثال آن 
پشیمان خواهیم کرد.

همچنین از مجامع بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر نیز می‌خواهیم که به سکوت خود در قبال این جنایات
 پایان داده و برای احقاق حقوق ملت مظلوم فلسطین گام‌هایی آشکار و عملی بردارند.

آزادی قدس شریف، آرمان مشترک امت اسلامی است که برای تحقق این آرمان، معمار کبیر انقلاب اسلامی در پیام تاریخی سال 1358 در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس، تأکید کرده‌اند: عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامى باید براى کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند و ان شا‌الله همان‌گونه که در شعار امسال روز قدس تأکید شده است، طوفان الاقصی زمینه‌ای برای طوفان الاحرار و آزادی این مردم مظلوم باشد.

در روزگاری که تمام ابرقدرت‌های جهان تلاش دارند تا نام فلسطین را به فراموشی بسپارند، اکنون افکار عمومی جهان بیش از هر زمان دیگری، نفرتی بزرگ و عمیق از صهیونیست‌ها دارند و همدردی بیشتری را با مردم مظلوم فلسطین انجام می‌دهند و جا دارد در این شرایط حساس، ایران اسلامی که مبدع و پایه‌گذار روز جهانی قدس بوده است، این روز را به‌گونه‌ای متفاوت‌تر تجربه کند.

در همین راستا جهادگران جهاددانشگاهی نیز، هفدهم فروردین‌ماه، همگام با سایر اقشار ملت، به‌ویژه دانشگاهیان و دانشجویان آگاه ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور خواهند یافت و از آحاد مردم دعوت می‌کنند تا با حضور پرشور در راهپیمایی این روز، بار دیگر انزجارشان را از رژیم صهیونیستی اعلام و حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را به نمایش بگذارند.


جهاددانشگاهی
16 فروردین 1403- 24 رمضان المبارک 1445


نظر شما :